Technologie

Anhydritový potěr

je tekutá směs na bázi síranu vápenatého se samonivelačním účinkem určena pro vnitřní podlahy umožňující dokonalé srovnání podlahových konstrukcí a vytváří ideálně rovnou a hladkou povrchovou plochu pod finální nášlapnou vrstvu jako jsou např. dlažby, plovoucí podlahy, PVC, koberce, parkety apod. nebo při určitých úpravách slouží přímo jako finální podlaha. Po zatuhnutí se vyznačuje homogenní a pevnou strukturou.

 

Složení

Anhydritový potěr je vyráběn z pojiva na bázi síranu vápenatého, jemnozrnného kameniva max. 4mm, vody a chemických přísad ovlivňující zpracovatelnost směsi a konečné vlastnosti anhydritového potěru.

 

Výroba a aplikace

Výroba směsi probíhá buď na betonárnách na základě průkazních zkoušek pomocí přesného dávkovacího zařízení. Odtud je směs přepravována autodomíchavači na stavbu v konzistenci potřebné pro konečné zpracování. Druhá varianta je, že se suchá směs pomocí cisterny nafoukána do předem připraveného sila na stavbě. Zde je směs smíchána s vodou. Doprava tekuté směsi probíhá pomocí speciálního čerpadla a gumových hadic až na místo uložení. Díky vysoké tekutosti probíhá uložení směsi samovolný rozlitím. Pro dosažení ideální rovnosti již není nutná vibrace, ale pouze lehké natřásaní směsi speciální latí. Aplikace samotného materiálu probíhá při vzpřímené chůzi. Odpadá namáhavé a časově náročné provedení a zahlazení povrchu v kleče , jako je tomu u tradičních cementových potěrů, stejně tak jako možné poškození izolace nebo trubek  podlahového vytápění pracovním nářadím.